Mesbit - wspomaganie produkcji - IMOBIT sp. z o.o.

pl    en
Oprogramowujemy przemysł i naukę
Oprogramowujemy przemysł i naukę
pl    en
Przejdź do treści
Systemy wspomagające produkcję, Mesbit
W ramach naszej działalności tworzymy i wdrażamy dedykowane systemy wspomagania produkcji, usprawniające procesy i oszczędzające czas i pieniądze naszych klientów.
Idea
Wprowadzanie do produkcji sprawdzonych technik i narzędzi będących elementami:
  • systemu TPS (Toyota Production System) ,
  • koncepcji Lean Manufacturing (szczupłej produkcji) .
Dla kogo?
Nasze rozwiazania wykorzystywane są z powodzeniem zarówno:
  • w małych firmach produkcyjnych (kilka stanowisk pracy),
  • jak i w dużych halach przemysłowych, liczących nawet kilkaset stanowisk.
Produkt
Na podstawie wielu lat doświadczeń z firmami produkcyjnymi głównie z branży automotive stworzyliśmy własny system wspomagania produkcji Mesbit.
Efekty wdrożeń u naszych klientów
Możemy pochwalić się wdrożeniami, które pozwoliły osiągnąć naszym klientom realne oszczędności.
Redukcja reklamacji
89%

Nasze rozwiązania do walidacji zmniejszają liczbę reklamacji odbiorców końcowych, a tym samym koszty potencjalnych kar.
Mniej złomu
38%

W sumie nasze wdrożenia co roku zapobiegają stratom wynikającym z części złomowanych na ponad
1,5 mln zł.
Uproszczenie audytów
50%

Dzięki naszym rozwiązaniom pozytywne przechodzenie audytów ISO, a nawet bardziej wymagających branży automotive jest o wiele prostsze.
Oszczędność czasu
22%

Oszczędzamy czas liderów, brygadzistów i kierowników poprzez automatyzację oraz dostępność wszelkich informacji i raportów.
Główne funkcjonalności
Identyfikacja (tracebility)
Unikalna identyfikacja elementów produkcji pozwala na prześledzenie całego procesu produkcji, a w szczególności określenie kto, gdzie, kiedy i z jakich części produkował dany wyrób.

Identyfikować można praktycznie wszystko - wyroby gotowe, komponenty, opakowania, palety, półki magazynowe, operatorów, maszyny, a nawet elementy maszyn i narzędzia.

Identyfikacja realizowana jest poprzez kody kreskowe, kody 2D bądź elementy RFiD.

Podstawowymi nośnikami są etykiety samoprzylepne ale mogą być to również laserowe grawery czy elementy zalewane.
Asystent operatora
Aplikacje weryfikujące i wizualizujące montaż na poszczególnych stanowiskach zmniejszają ryzyko wystąpienia pomyłki i zwiększają intuicyjność pracy operatora.

Przykładowe przypadki użycia to np. weryfikacja prawidłowego wkręcenia wszystkich wkrętów lub użycia do produkcji komponentów o odpowiednich kolorach.

Wykorzystanie połączenia z maszyną istotnie zwiększa możliwość eliminacji potencjalnych błędów np. poprzez automatyczne przezbrojenie maszyny do produkcji danego wariantu części (część prawa / lewa).
Monitorowanie wydajności
Bieżące monitorowanie wydajności produkcyjnej pozwala na łatwe określanie wąskich gardeł i szybką koretkę wszelkich nieprawidłowości.

Ogólnie dostępna wizualizacja wydajności poszczególnych gniazd i linii na monitorach wielkoformatowych podwieszanych w miejscach widocznych dla ogółu pracowników ułatwia kontrolę i zwiększa produktywność operatorów.

Wyświetlanie na poszczególnych stanowiskach informacji o bieżących czasach przetwarzania zwiększa systematyczność i samokontrolę pracowników.
Obsługa defektów i złomów
Rejestracja liczby złomowanych elementów na różnych etapach produkcji wraz z określeniem kategorii defektów to podstawowa czynność na drodze do eliminacji największych strat w firmach produkcyjnych.

Złomy mogą być zgłaszane w aplikacji przez operatora lub obliczane automatycznie na podstawie sygnałów z maszyny.

Dalsza analiza tabel procentowych, czy wykresów Pareta w dziedzinach: czasu, kategorii wad, stanowisk czy liderów zmian umożliwia łatwą lokalizację potencjalnych problemów produkcyjnych.
Wspomaganie TPM
Total Productive Maintenance - metoda dążąca maksymalnego wykorzystania dostępnego czasu maszyn do produkcji, wymaga stałego monitorowania czasów i przyczyn postojów.

Możliwość odczytów awarii i czasów pracy bezpośrednio z maszyn w połączeniu z rozbudowanymi opcjami zgłaszania postojów przez pracowników stanowią podstawę do optymalizacji wykorzystania urządzeń.

Całokształt dopełnia aplikacja do obsługi zgłoszeń (np. awarii) przeznaczona dla działów utrzymania ruchu (UTR) zintegrowana z aplikacjami stanowiskowymi.
Copyright (C) IMOBIT 2020
All rights reserved
Wróć do spisu treści